Středa, 15.01.2020Živá knihovna v Náchodě již podruhé

Živá knihovna v Náchodě již podruhé

Dnešní den patřil v náchodském městském divadle již 2. ročníku Živé knihovny povolání. Akci, jejímž cílem je motivovat žáky ke studiu technických a nedostatkových oborů, pořádá pro žáky 9. tříd základních škol Svaz průmyslu a dopravy ČR. Město Náchod je partnerem a žáky z Náchoda a okolí proto dnes dopoledne přivítal v krásném prostředí hlavního sálu Městského divadla Dr. J. Čížka místostarosta a ředitel ZŠ Komenského v jedné osobě Mgr. František Majer společně s Ing. Naděždou Vojtíškovou, regionální manažerkou Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Živá knihovna se snaží představit žákům interaktivní formou taková řemesla a povolání, která jsou pro místní firmy potřebná, a mohou je motivovat nejen ke studiu na místních středních školách, ale hlavně zamezit odlivu pracovní síly jinam za prací, nebo nevhodným výběrem střední školy se stát klientem Úřadu práce. Děti tak měly možnost na jednotlivých stanovištích hovořit s pracovníkem skutečně vykonávajícím dané povolání a vyzkoušet si tak různé profese jako např. nástrojař, elektromechanik, praktická sestra nebo třeba programátor.

Přejeme všem deváťákům šťastnou volbu při výběru střední školy a svého budoucího povolání!

Živá knihovna v Náchodě již podruhé Živá knihovna v Náchodě již podruhé