Neděle, 17.11.2019Oslavy 30 let demokracie v Náchodě obrazem

Oslavy 30 let demokracie v Náchodě obrazem

30. výročí Sametové revoluce jsme si dnes v Náchodě připomněli nejprve položením květin u památníku obětem komunismu a u sloupu sv. Trojice na Masarykově náměstí. Po úvodních projevech starosty města Jana Birke a poslance a náchodského zastupitele Pavla Bělobrádka následovalo vystoupení básníka a písničkáře Jiřího Dědečka.

Během odpoledne byl pro návštěvníky připraven také den otevřených dveří náchodské radnice a městského divadla a komentovaná prohlídka výstav „Náchodsko 1989 - Občanské fórum" a (Z deníku středoškoláka" v Muzeu Náchodska. Oslavy završilo zvonění zvonů kostela sv. Vavřince přesně v 17 hodin 11 minut, které se rozezněly v celém Česku jako připomínka 30 let od pádu komunistického režimu.

Děkujeme všem organizátorům a návštěvníkům!

Oslavy 30 let demokracie v Náchodě obrazem Oslavy 30 let demokracie v Náchodě obrazem