Pátek, 28.06.2019Žáci z Komendy vyrazili za zážitky do německého Harzu!

Žáci z Komendy vyrazili za zážitky do německého Harzu!

V předposledním červnovém týdnu si žáci 8. a 9. ročníku našli čas na zahraniční výjezd do Německa. Akce s názvem Sommercamp 2019 byla již dvacátá první v pořadí! Naši žáci měli jedinečnou možnost sblížit se svými německými a holandskými protějšky. Strávili spolu téměř týden nabitý aktivitami. Žáci se ve smíšených mezinárodních skupinách účastnili programu zaměřeného na ekologii a poznávání přírody. Absolvovali procházku s odborným výkladem o zdejších lesích a životu v něm a navštívili pískovcové skály. Pod dozorem odborníků si vyzkoušeli lehkou práci v lese při zpřístupňování lesních cest, stavění posedů a odklízení palivového dřeva. Program byl doplněn o návštěvu muzea, krápníkových jeskyní či zooparku. Při výstupu na nejvyšší horu pohoří Harz ve středním Německu, Brocken 1141 m. n m., jsme si povšimli i obrovských lesních ploch zdevastovaných kůrovcem a uvědomili si negativní dopady lidského konání na přírodu. Prozkoumali jsme také blízké malebné město Wernigerode. Unikátní putovní rozhledna nám umožnila prohlédnout si z výšky 80 metrů zdejší starobylé uličky a pohádkový zámek, na který jsme podnikli výšlap. Protože nám počasí přálo, vyrazili jsme se zchladit na koupaliště. Večery patřily seznamovacím a sportovním hrám, žáci navzájem vyzkoušeli znalosti ve vědomostních kvízech. V neposlední řadě došlo i na skládání vtipných básniček. Fakt, že v areálu ubytovny nebyla wifi ani mobilní signál, nám umožnil na chvíli odložit mobily, což se v dnešní době stává jen velmi vzácně. Potěšil nás proto i tento výrok: „Odpočinuli jsme si od městské civilizace v přírodě a v krásném lese bez signálu." „Jsem ráda, že jsem se seznámila blíž se svými spolužačkami a začala se s nimi víc bavit," nechala se zase slyšet naše osmačka. Na zpáteční cestě jsme se shodli, že dlouhá cesta vlakem za tyto zážitky stála. Akce se mohla uskutečnit díky finančnímu přispění města Náchod, kterému tímto děkujeme!

Za celou partu Z. Hornychová

Žáci z Komendy vyrazili za zážitky do německého Harzu! Žáci z Komendy vyrazili za zážitky do německého Harzu!