Úterý, 14.05.2019Velvyslankyně Lotyšska na návštěvě v Náchodě

Velvyslankyně Lotyšska na návštěvě v Náchodě

V úterý 14. května 2019 hostilo vedení náchodské radnice velice vzácnou návštěvu z lotyšského velvyslanectví.

Paní velvyslankyně Lotyšské republiky Gunta Pastore společně s paní Rutou Radina přijela v dopoledních hodinách a byla přivítána místostarostou Janem Čtvrtečkou v obřadní síni náchodské radnice, kde se během slavnostního přijetí krátce seznámila s historií Náchoda, pamětihodnostmi a aktuální plány a prohlédla si interiéry nové radnice. Po společném pracovním obědě v restauraci Hotelu U Beránka, zakončila paní velvyslankyně svou první návštěvu v našem městě prohlídkou státního zámku. Do Náchoda se opět vrátí na podzim, 7. září, kdy se budou konat v prostorách náchodského zámku tradiční Kuronské slavnosti - tradice založená právě na historické blízkosti Česka a Lotyšska.

Velvyslankyně Lotyšska na návštěvě v Náchodě Velvyslankyně Lotyšska na návštěvě v Náchodě