Středa, 10.10.2018Přivítání studentů z Nizozemí

Přivítání  studentů z Nizozemí

Academia Mercurii, soukromá střední škola s.r.o. Náchod udržuje dlouholeté  kontakty se svojí  partnerskou školou v Nizozemí.

Jedná se o  Bilingvní Gymnazium CSG Wilem van Oranje  (Viléma Oranžského) ve městě Oud-Beijerlandu. Produktem těchto kontaktů jsou i pravidelné výměnné pobyty žáků. Na jaře tohoto roku se zúčastnili studenti z Academie Mercurii výměnného programu se svými hostitelskými rodinami, byli součástí  výuky probíhající v angličtině, navštívili nejstarší město Nizozemského království - Dordrecht a jeho zajímavá muzea. Nakonec si prohlédli hlavní město Amsterdam. Nyní v rámci těchto kontaktů pobývá v Náchodě skupina nizozemských studentů.  Součástí jejich programu bylo i přijetí na náchodské radnici, kde je v prostorách obřadní síně přivítal místostarosta Miroslav Brát. Studenty čeká poznávání kulturních a přírodních krás regionu i České republiky.   Zavítají na náchodský zámek, prohlédnou si Adršpašsko - teplické skály. Pochopitelně jim neuniknou ani krásy Prahy.

Přivítání  studentů z Nizozemí Přivítání studentů z Nizozemí