Čtvrtek, 20.09.2018Když je v pravý čas, na správném místě, ten pravý člověk

Když je v pravý čas, na správném místě, ten pravý člověk

V létě přinesla celoplošná média informace o incidentu, který se odehrál  na křižovatce u obce Štoky na Havlíčkobrodsku - na hlavním tahu mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem. Z vedlejší silnice vjel osobní automobil přímo do jízdní dráhy rozjetému kamionu.  Řidič osobního auta svým manévrem ohrozil nejen svůj život, ale i životy dalších desítek řidičů, kteří čekali v kolonách okolo. Naštěstí se řidiči kamionu podařilo  vyhýbací  manévr ustát. Situaci výstižně popsaly záběry z dvojice palubních kamer, které ukázaly neuvěřitelnou řidičskou pohotovost  a chladnokrevnost řidiče kamionu. Za volantem kamionu byl tehdy pan Michal Četverikov z Náchoda. Vedení města Náchoda se rozhodlo ocenit vysokou profesionalitu pana Četverikova, která s nejvyšší pravděpodobností zabránila nejen materiálním škodám, ale zachránila zdraví či dokonce život účastníků dopravního provozu. Místostarosta Miroslav Brát přijala Michala  Četverikova v obřadní síni náchodské radnice a předal mu dárek, který vyjadřoval symboliku celé události: stolní hodiny ve tvaru volantu.

Jsem velmi hrdý, že u nás v Náchodě žijí lidé, kteří vysokou profesionalitou  v rozhodující chvíli umí zachránit  lidské životy.  Když je ve správný čas, na pravém místě, ten pravý člověk, i hrozící tragédie může mít šťastný konec. Pan Četverikov přijal pozvání i na šálek kávy, nad kterým jsme si  povídali o této jeho zkušenosti i nástrahách  současného silničního provozu. Michal Četverikov označil  skromně ten rozhodující vyhýbací manévr u obce Štoky jen za reakci, kterou má za povinnost každý, aby zabránil srážce...Snad mu skromný dárek od města  Náchoda - hodiny ve tvaru volantu, vždy   připomenou, že někomu jeho řidičská dovednost   zachránila to nejdražší. Hodiny  tohoto života či životů  se nezastavily a přidávají  nové vteřiny, minuty,  dny, měsíce....", řekl místostarosta Brát.

Když je v pravý čas, na správném místě, ten pravý člověk Když je v pravý čas, na správném místě, ten pravý člověk