Pondělí, 14.05.2018Česko-Slovenský den

Česko-Slovenský  den

V Náchodě jsme uvítali návštěvu ze slovenského města Partizánske. Jedná se o projekt Česko - Slovenského dne, v rámci kterého proběhly na ose „Náchod - Partizánske" výměny dětí ze základních škol.

Smyslem projektu je podpora Česko - Slovenské vzájemnosti i zprostředkování kontaktů s jazyky obou zemí.  Minulý týden žáci náchodských základních škol pobývali v Partizánskem. Mohli jsme tedy našim přátelům z našeho partnerského města jejich pohostinnost oplatit. Slovenské děti se u nás zúčastnily výuky na ZŠ Plhov  a ZS Komenského, program byl připraven i pro jejich dospělý doprovod tvořený pedagogy a zástupci města Partizánske.  Nechybělo ani oficiální přivítání v obřadní síni náchodské radnice, kde přítomné pozdravili starosta Jan Birke a místostarosta Miroslav Brát. Jak vidno  ze snímků, i tato velká reprezentativní síň byla najednou malá...

Česko-Slovenský  den Česko-Slovenský den