Pátek, 06.04.2018Náchod navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý

Náchod navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý

V obřadní síni náchodské radnice přivítal místostarosta Miroslav Brát prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého.

Tento ekonom a výrazný politik přelomového polistopadového období  stojí nyní v čele největšího zástupce podnikatelského sektoru v zemi. Hospodářská komora ČR má nyní 15 000 členů v 68 komorách v regionu a 110 oborových organizacích. Vladimíra Dlouhého doprovázeli předseda Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský, ředitel náchodského jednatelství komory František Molík a Radek Zelenka, ředitel úřadu Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.   Místostarosta Brát seznámil Vladimíra Dlouhého s historií i současností Náchoda a zdůraznil dobré kontakty, které má město s hospodářskou komorou. Jedná se například o projekt ocenění úspěšných podnikatelů Firma roku, na kterém město Náchod participuje. Město Náchod vítá i akci  veletrh středních škol a zaměstnavatelů. Spolupráci s hospodářskou komorou lze vysledovat i v česko-polské spolupráci, které se město Náchod aktivně účastní.  Součástí návštěvy Vladimíra Dlouhého byl i jeho zápis do pamětní knihy města Náchoda a následná neformální diskuze v salonku radnice.

„Bylo mi potěšením přivítat Vladimíra Dlouhého právě v prostorách obřadní síně radnice, kterou zdobí symboly řemesel a cechů, protože Hospodářská  komora ČR zdůrazňuje kontinuitu právě i s touto tradicí. Náchod je městem, které za svůj vzestup v polovině 19. století   vděčí  hospodářské činnosti a rozmachu především textilního průmyslu. K podnikavosti a umu předků se Náchod hrdě hlásí. Aktuální podporu podnikatelského sektoru ze strany města vnímáme především jako vytváření takových podmínek a opatření:  dopravních, investičních, územně - plánovacích  a dalších, které nebudou bariérou pro rozvoj podnikatelských záměrů v katastru města", říká místostarosta Brát.

Náchod navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý Náchod navštívil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý