Úterý, 11.07.2017Setkání Jizbic

Setkání Jizbic

Druhý prázdninový víkend patřil Jizbicím a jejich obyvatelům. Na jedné straně Jizbice u Náchoda, na druhé Jizbice u Nymburka. Jednalo se už o druhé setkání, přičemž hostitelské role se tentokrát zhostily nymburské Jizbice.

Po celé dva dny probíhal kulturní program, který začal prohlídkou obce za průvodcovství starostky Evy Pacltové, přes slavnostní předání reprezentativních darů, až po fotbalový turnaj, ve kterém nezvítězil nikdo jiný, než právě Jizbice.

Se zdravicí města Náchoda vystoupil radní Marek Dvorský. „Tato akce byla ukázkovým příkladem toho, jak by měly obce a jejich spolky spolupracovat. Obě Jizbice se tak staly rovnocennými partnery. Mohou si vyměňovat cenné zkušenosti a vzájemně se rozvíjet" okomentoval událost představitel náchodské samosprávy.

Text a foto:

Bc. Milan Školník