Pondělí, 12.06.2017Představitelé Náchoda uctili památku tragických událostí v nedalekém Bohdašíně a Končinách

V neděli 11. června 2017 se u příležitosti 75. výročí tragických událostí v katastru města Červený Kostelec v roce 1942 uskutečnila vzpomínková akce s názvem „Libuše volá Londýn" pořádaná městem Červený Kostelec se Spolkem vojenské historie T-S 20 Pláň a dalšími.

Pietního aktu na Bohdašíně se zúčastnili i zástupci města Náchoda - místostarostové Pavla Maršíková a Jan Čtvrtečka. Společně s dalšími hosty uctili památku odbojové skupiny S21B a odvážných hrdinů položením květin u památníku na Bohdašíně a v nedaleké osadě Končiny.

Bohatý celodenní program věnovaný historii výsadku Silver-A a odbojové skupině S21B zakončil vzpomínkový večer na události z roku 1942 v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci za účasti historika plk. Eduarda Stehlíka a pamětníka událostí Antonína Burdycha.

Představitelé Náchoda uctili památku tragických událostí v nedalekém Bohdašíně a Končinách Představitelé Náchoda uctili památku tragických událostí v nedalekém Bohdašíně a Končinách