Úterý, 09.05.2017Představitelé města Náchoda uctili památku obětí 2. světové války

Představitelé města Náchoda uctili památku obětí 2. světové války

Den vítězství dnes stejně jako na mnoha místech naší republiky oslavili také představitelé vedení města Náchoda. Společně s členy Klubu vojenské historie Náchod a Českého svazu bojovníků za svobodu uctili památku padlých položením květin již tradičně u pomníku rudoarmějců na staroměstském hřbitově a u společného hrobu padlých vojáků 291. gatčinské divize Sovětské armády.

Pietní akt za účasti starosty města Jana Birke, místostarostů Pavly Maršíkové, Miroslava Bráta a Jana Čtvrtečky, zastupitele Petra Jiráska a řady dalších, pokračoval položením květin u pamětní desky kpt. Jaroše na Masarykově náměstí, u pamětní desky obětí nacismu v Hrašeho ulici, u pomníku padlým v květnu 1945 u bývalé celnice v Bělovsi a nakonec u pomníku padlým ve světových válkách u fotbalového hřiště v Bělovsi.

"Dnes si připomínáme 72. výročí od konce druhé světové války a vzdáváme hold těm, kteří padli za naši svobodu. Tento nejhorší konflikt, který kdy lidstvo zažilo, si musíme stále připomínat, hlavně našim dětem, aby se již nic podobného nikdy neopakovalo", uvedl ve svém projevu starosta Jan Birke.

Představitelé města Náchoda uctili památku obětí 2. světové války Představitelé města Náchoda uctili památku obětí 2. světové války