Neděle, 07.05.2017Návštěva mexické studentské delegace

Návštěva mexické studentské delegace

Již podruhé za poslední dobu zazněla v metropoli náchodského okresu výrazněji  španělština.

V nedávné době to bylo při letošním  ročníku Španělských dnů v Náchodě. Nyní navštívila město skupina mexických vysokoškoláků, kteří nyní studují na  Univerzitě Hradec Králové. Doprovázel je student politologie - latinskoamerických studií Milan Školník. Studenty přijal v obřadní síni radnice místostarosta Miroslav Brát. Následovala prohlídka  expozice Státního zámku v Náchodě, kde se k celé skupině připojil ještě náchodský radní Marek Dvorský. Program uzavřela prohlídka muzea v pěchotním srubu N-S 84 „Voda" v Bělovsi.

„Byla to velmi zajímavá zkušenost doprovázet po Náchodě skupinu mladých lidí z tak vzdálené země a dívat se jejich očima na věci, které nám, Náchoďákům, připadají tak samozřejmé. Z neorenezanční radnice na renezanční zámek a poté zastávka  na občerstvení v secesním Beránku. Přiznám se, že jsem objevil spoustu krásných, dříve neviděných architektonických a dalších detailů. Na den návštěvy připadal právě jeden důležitý mexický státní svátek. Chtěl jsem tak prezentovat  Náchod i jako místo patriotismu a vlastenectví. Ideálním místem se ukázalo být právě muzeum ve srubu N-S 84 „Voda". Z reakcí studentů bylo vidět, že se jim v Náchodě líbilo. Těší mě, že až se vrátí ze studií  domů, do Mexika, mohou  dál šířit informaci, že Česká republika není jen Praha, ale i Náchod...", říká  s úsměvem místostarosta Brát.

Návštěva mexické studentské delegace Návštěva mexické studentské delegace