Dnes
Teplota: 20.8 °C

Pondělí, 23.5.2022Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí

Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí


Otestovat dovednosti, které děti nabírají na schůzkách. To je hlavním účelem takzvaných skautských závodů. Náchodští skauti však pojali letošní skautské závody zejména jako setkání všech skautů z náchodského střediska, tedy oddílů jak z Náchoda, tak z Velkého Poříčí a Hronova.
Přes 160 skautů se sešlo v Maršovském údolí nedaleko Velkých Petrovic na tábořišti pod zříceninou hradu Vlčinec. 110 dětských účastníků ze šesti oddílů sem vyrazilo poměřit síly v různých skautských dovednostech, ale zejména se potkat jinak než online formou a poznat členy dalších oddílů, což nebylo vlivem pandemie poslední dva roky možné.
Nápad zorganizovat závody tohoto formátu dostali koordinátoři ze Třetího chlapeckého oddílu minulý rok během lockdownu. „Od počátku března jsme se začali scházet online a ve schůzkách pokračovali zhruba každé dva týdny," vysvětlil hlavní organizátor Jan Matyska. „V květnu jsme se dohodli, že letos na jaře se závody uskuteční a od konce roku jsme se začali scházet jednou do měsíce," navázal. Na organizaci závodů se poté podíleli i se skauty a skautkami z dalších oddílů.
Pro účastníky bylo připraveno 9 stanovišť, které měly ověřit jak fyzické dovednosti, tak znalosti uzlů, šifer a zejména schopnost spolupracovat v týmech. Skauti si dále vyzkoušeli lanové aktivity, procvičili zdravovědu a ověřovali všeobecný přehled nejen z regionu. To vše pod takzvanou „červenou nití" z filmů o Asterixovi a Obelixovi.
Závěrem závodu se stala velká hra rozdělená do několika etap. V roli Galů skauti postavili Caesarův pomník, na který bylo potřeba pod hrozbou Římanů nasbírat formou her dostatek materiálu a následně jej opracovat. Po poražení římské armády se mladší účastníci vydali vlakem domů. Ti starší přespali spolu s organizátory ve stanech na tábořišti a domů se vydali následující den.


Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí

Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí Přes 160 skautů a skautek prověřilo své schopnosti v Maršovském údolí

Další v galerii 5

Další zprávy /