Úterý, 01.10.2019Vyšla nová kniha o pašerácích z Náchodska

Vyšla nová kniha o pašerácích z Náchodska

Historik Richard Švanda vydal novou knihu s názvem „Po stopách náchodských pašeráků". Autor při psaní vycházel převážně z archivních dokumentů, avšak jeho primárním zdrojem se stalo nikdy neuveřejněné dílo „Pašerova zpověď" písmáka Celestýna Bydelského z Trubějova. Publikace s bohatou obrazovou přílohou přibližuje nevšední příhody ze života pašeráků, jak a kudy naším regionem směřovaly jejich kroky.  Kniha byla slavnostně pokřtěna v pátek 27. září 2019 ve Škvorecký Café.

K dostání je od 1. října 2019 v Městském informačním centru v Náchodě a Knihkupectví Horová.

Vyšla nová kniha o pašerácích z Náchodska Vyšla nová kniha o pašerácích z Náchodska