Úterý, 18.09.2018Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka činnosti Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové,  dožila 85 let.

Na její počest se nadace rozhodla nazvat tento rok Rokem Olgy Havlové a připomenout si tuto mimořádnou osobnost výsadbou 85 stromů dobré vůle a celou řadou dalších akcí. Mezi ně patří i výstava fotografií zobrazující počátky činnosti Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Snímky zobrazují setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další. Výstavu fotografií je nyní možné si prohlédnout i ve vstupních prostorách Městské knihovny v Náchodě. Otevření výstavy se za město Náchod zúčastnili  místostarostové Ing. Pavla Maršíková a Miroslav Brát.  Město Náchod rovně ve spolupráci s Výborem dobré vůle - Nadace Olgy Havlové připravuje  slavnostní vysazení Stromu pro Olgu Havlovou, které se uskuteční 24. září 2018 od 15 hodin v parku u budovy Okresního soudu.

Přílohy:

Strom Olga Havlová 1_4     (6118_49418123411.pdf / 0,22 MB)

Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Výstava fotografií Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové