Úterý, 31.10.2017Inspirace osobností Karla IV.

Inspirace osobností Karla IV.

Ve vstupním prostoru Městské knihovny v Náchodě byla dnes odpoledne otevřena zajímavá výstava dětských výtvarných prací. Jedná se o mezinárodní projekt putovní výstavy inspirované osobností Karla IV., v němž jednotlivé země přidávají svůj díl pohledu na společné téma, kterým byly v tomto případě vánoční zvyky a tradice.

V Náchodě na projektu participuje Základní škola Komenského. Vernisáž výstavy navštívili náchodští místostarostové Pavla Maršíková, Jan Čtvrtečka a Miroslav Brát. Kromě členů pedagogického sboru a žáků ZŠ Komenského se mezi hostmi vernisáže objevili i zástupci školy z polského partnerského města Kudowa Zdrój

„Inspirace osobností Karla IV. pro vyjádření  toho, co nás v Evropě spojuje, je cenná a dobrá iniciativa. A dvakrát cenné a přínosné je, že  výstava představuje pohledy dětí na společné pilíře naší evropské kultury. O tom, že k nim jistě patří i oslava vánočních svátků, netřeba pochybovat", říká místostarosta Miroslav Brát.

Inspirace osobností Karla IV. Inspirace osobností Karla IV.