Středa, 25.01.2017Jeruzalém ve fotografiích – ve foyer městské knihovny

Jeruzalém ve fotografiích – ve foyer městské knihovny

Do 10. února je ve foyer Městské knihovny v Náchodě otevřena výstava pod názvem Jeruzalém. Historickým srdcem Státu Izrael - Jeruzalémem vás pohledem skrze objektiv fotoaparátu provede PhDr. Robin Böhnisch, poslanec PS PČR. Vernisáž fotografické výstavy doprovodila i ochutnávka izraelských vín a malé pohoštění. Úvodního slova se ujala ředitelka knihovny Mgr. Ivana Votavová a asistent Jaroslav Špaček, který zároveň omluvil neúčast autora prezentovaných snímků neodkladnými pracovními povinnostmi. Město Náchod na vernisáži zastupoval místostarosta Miroslav Brát, který ocenil, že foyer městské knihovny je trvale atraktivní pro zajímavé výstavy fotografií i výtvarného umění. Jak zaznělo během vernisáže, v blízké budoucnosti by se zde  měly prezentovat  i další autorovy fotografické cykly věnované tentokráte Arménii a Etiopii.

Výstava fotografií Jeruzalém mi připomněla, že o několik metrů dále najdou v knihovně čtenáři i první český cestopis, který popisoval cestu Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic do Jeruzaléma v 16. století. Fotografie Robina Böhnische k nám přinášejí Jeruzalém 21. století. Svět se proměňuje v běhu staletí, ale mocné fluidum jednoho z nejstarších a nejposvátnějších měst na světě zůstává", říká místostarosta Brát.

Jeruzalém ve fotografiích Jeruzalém ve fotografiích