Teplota: 18,5 °C

Středa, 29.3.2017Výměna řidičských průkazu

Výměna řidičských průkazu

Ověřte si, zda se i Vás týká výměna řidičských průkazu:

Nově vydaný řidičský průkaz od 19. 1. 2013
datum platnosti uveden na přední straně řidičského průkazu

v položce 4b.

Výměna řidičského průkazu (dále jen řp) v případě uplynutí jeho platnosti se provádí bezplatně ve lhůtě do 20 pracovních dnů. Za vydání řp ve zkrácené lhůtě 5 pracovních dnů je výše správního poplatku 500,-Kč.

Zápis změny údajů do řp - např. adresa, příjmení, udělení a rozšíření řidičského oprávnění nebo dopsání brýlí - je ve výši správního poplatku 50,- Kč.

Po skončení platnosti řidičského průkazu nelze vydat náhradní (dočasný) řidičský průkaz.

Podkladem pro vydání řidičského průkazu je žádost o vydání řidičského průkazu (vzhledem k tomu, že každá žádost má trvalý individuální bar kód, není možné jí získat v elektronické podobě).

K žádosti musí být přiložen:

- platný doklad totožnosti žadatele (občanský průkaz nebo cestovní pas),

- řidičský průkaz,

- jedna fotografie o rozměrech 3,5 x 4,5 cm, aktuální a odpovídající podobě žadatele v době podání žádosti.

Fotografie lze pořídit v budově úřadu v pondělí a ve středu, v ostatních dnech v Náchodě, ul. Palackého (OD Zefýr nebo prodejna Fotolab).

Nový řp má stanovenou dobu platnosti 5 let (uveneno v položce 4b), pokud osvědčuje i řidičská oprávnění skupin C1, C1+E,C, C+E, D1, D1+E,D a D+E, v ostatních případech se vydává s dobou platnosti na 10 let, tj. pro skupiny AM, A1, A2, A, B1, B, B+E a T.

Pokud řídíte s brýlemi a nemáte je zapsané v řidičském průkazu, je potřeba zažádat o výměnu řidičského průkazu.  Spolu s výše uvedenými podklady je potřeba doložit lékařský posudek, ve kterém je uvedeno, že řídíte s brýlemi popř. s kontaktními čočkami. (Brýle jsou v řp zapsány har. kódem 01.01., brýle nebo kont. čočky 01.06.).

Pokud nechcete čekat na vyřízení u přepážky, využijte objednání přes elektronickou aplikaci na stránkách města Náchod - www.mestonachod.cz/urad/e-obsluha

Městský úřad, Elektronická obsluha občana (Objednání→ Objednat se na pobočku→ Registr řidičů).

Provozní doba: Po a St 8:00 - 17:00, Út a Čt 8:00 - 14:00, 8:00 - 11:00

Přílohy:

(4349_53529104527.doc / 0,15 MB)

Ilustrační foto Ilustrační foto