Dnes
Teplota: 18.4 °C

Intuitivní hry

Rozesmáté děcko (Sokolská 575) Náchod


10.11.2018 v 13:00
Vstupné: 80 Kč

Co budeme dělat?
Budeme si hrát. Jen tak. Nikdo nevyhraje a nikdo neprohraje. Chyby budou povoleny. Stejně jako vystoupit ze hry ven.
Budeme si hrát jako děti, když prozkoumávají pískoviště. Anebo když se rozebíhají po zahradě. Anebo když se vydávají na moře rozkládající se všude tam, kde leží koberec. Polštář bude loď a mimo polštáře poplavou žraloci.
Budeme si hrát jako děti, protože ty si hrají naplno a nic je přitom neruší. Ani myšlenky, natož strachy nebo nejistota, zda-li se chovají správně.
Budeme si hrát jako děti, když neslyší, že už je na čase uklidit a jít. Skutečně neslyší. Není to tak, že by slyšely, ale nechtěly uposlechnout starostlivé rodiče. Prostě neslyší. Protože v ten oka mžik, v čase hry, tam žádní rodiče nejsou. Jen šumění vln. Jen oceán, z něhož povstává ten ostrov, kterému říkáme „Já".
Připomeneme si, jaké to bylo. Když jsme poznávali svět tak, že jsme se učili být sami sebou. Když jsme se učili chodit a občas jsme spadli, protože jsme ještě neměli úplně vychytané těžiště lidského těla. Když jsme se učili mluvit a myslet hrou s neznámými slovy. Když jsme se díky rozmanitým hrám učili žít.
Naše oči znova zahlédnou svět dětskýma očima. Protáhneme si tělo, smysly, projasníme si a zvědomíme to těžiště, které už používáme - snad až příliš - automaticky. Protože už v tom umíme chodit. I když kolikrát se nám zdá, že ne tak hravě a radostně a bezstarostně, jak by se nám líbilo.
Hlavně na to si budeme hrát. Jak to v životě chodí klidně a lehce. Třeba tuhle sobotu. Budeme si jen tak hrát. Na sebe. Na jednoduchost života. Tak porozumíme lépe dětem. Protože budeme slyšet, co odehrává nejen v nich, ale také v nás, dospělých.

Více o intuitivní pedagogice zde:www.intuitivnipedagogika.cz

Více o lektorovi:
https://www.youtube.com/watch?v=33BxfS6LjPA
https://www.youtube.com/watch?v=uFjXBsSn7TQ

POČET MÍST OMEZEN

Vstup 80 Kč