30.8.2016   Obliba turistického informačního centra a jeho služeb roste

Ilustrační fotoNejčilejší turistický ruch je jako každý rok v letních měsících, především pak v červenci a v srpnu. Výjimkou není ani turistické informační centrum na náchodském Masarykově náměstí. V červenci jej navštívilo v průměru 170 návštěvníků, nejvíce pak 18. července rekordních 283. Úctyhodný počet.

Zajímavé je také národnostní složení návštěvníků, i když stále většinu (87 %) tvoří občané České republiky. Zbylých 13 % je z Polska, z Německa, ze Slovenska, z Velké Británie či z Francie. Pár turistů zavítalo do „íčka" i z USA nebo ze Španělska.

Protože náchodské informační centrum nenabízí jen informace o místních turistických atrakcích, v dotazech se stále častěji objevují i otázky na dopravu, ubytování nebo stravování. Stále větší část zaujímá i prodej vstupenek na kulturní představení, koncerty a jiné kulturní akce nejen v Náchodě a jeho okolí.

I nadále se budeme snažit služby našeho „íčka" vylepšovat a rozšiřovat. Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na Vaši návštěvu.