Novinky na webu

10.11.2016   Městská policie Náchod kontroluje chatové oblasti

Začátkem tohoto týdne provedli strážníci Městské policie Náchod první z preventivních akcí zaměřených na zabezpečení chatových objektů po ukončení letošní rekreační sezóny. V průběhu úterý 8. listopadu zkontrolovali celkem 53 chat v Pekelském údolí a pod Lipím. Při kontrole zjistili u deseti chat nezabezpečené okenice, kde majitelé pravděpodobně ještě chatu nezajistili před zimou. Na každou ze zkontrolovaných chat umístili strážníci kartu s informací o provedení kontroly a desaterem rad, jak předcházet škodám v chatě a chalupě.

„Při kontrolách strážníci zastihli ve svých chatách čtyři majitele, kteří kontrolu městské policie přivítali," komentoval preventivní opatření velitel Městské police Náchod Petr Valica.

V provádění kontrol rekreačních objektů bude městská policie pokračovat v průběhu celého zimního období, kdy jsou chaty většinou opuštěné a mohou se stát snadným tečem zlodějů nebo bezdomovců.