Úterý, 29.12.2020Cizinec si po noční směně pořídil „opičku“.

Cizinec si po noční směně pořídil „opičku“.

V ranních hodinách 29.12.2020  bylo stálé službě opakovaně oznámeno, že na Karlově náměstí se pohybuje opilec, který  buší na kapoty vozidel a výlohy. Strážníci nemohli na oznámení ihned reagovat, protože na základě přijaté výzvy FIRST RESPONDER spolupracovali s posádkou RZS na nepřímé srdeční masáži. Po ukončení této činnosti jeli prověřit oznámení a na Kamenici nalezli opilého cizince. Ten nebyl schopen podrobit se dechové zkoušce a s hlídkou nespolupracoval. Hlídkou byl převezen na vyšetření do nemocnice  a poté měl být převezen na záchytku do Pardubic, protože záchytka v Hradci Králové je uzavřena (Covid 19). Mezitím však došlo k naplnění kapacity záchytky. Strážníkům se podařilo zjistit a  kontaktovat zaměstnavatele opilého muže. Bylo přislíbeno, že se o něho postarají. Opilec jim byl předán a na ubytovně uložen ke spánku.