Dnes
Teplota: 2.8 °C

23.5.2018   Množství popelnic na plast a četnost odvážky

Zasláno: 17.5.2018
Zveřejněno: 23.5.2018

Obsah:
 Dobrý den
Mám  dotaz / připomínku  -  V Bělovsi  Mánesovo  nábřeží  konkrétně u panelových domů  1671, 1672  -  1673,1674  -  1675 ,1676  .
 Ke každému domu je několik popelnic na směsný odpad  jedna popelnice na plast , jedna na papír a na bio odpad. Mám pocit , že pro 66 bytů pro které je určena jedna popelnice na plast je žalostně málo. Vůbec s četností vyvážení těchto popelnic. Po pár dnech od vyvezení jsou popelnice na plast , občas i na papír plné.  Nevím jak často jsou tyto popelnice vyváženy , ale myslím , že by stálo za to zvážit , že by se mohly vyvážet častěji , nebo pokud by to šlo přidat  další popelnice.  Možná se jen sešli dny , kdy lidé vyhodili více plastových odpadků a byl nějaký problém s odvozem , ale opravdu myslím , že by stálo za to, se nad tímto  alespoň zamyslet.   Protože  tato situace lidi moc nemotivuje k tomu , aby doma třídili odpad , který pak  nemají kam vyhodit .
 Moc děkuji  Dušek

Zpracováno:

Předáno k vyjádření panu Ing. Poulovi, vedoucímu odboru životního prostředí.


Vyjádření:
23.5.2018

Dobrý den,

v současné době provádíme vyhodnocení vytíženosti jednotlivých stanovišť nádob na tříděný odpad. Tam, kde bude třeba, navýšíme počet svozů nebo nádob, ale je také třeba, aby občané přispívali k efektivitě svozu tím, že se budou snažit o maximální využití objemu nádob. Veškerý tříděný odpad je třeba co nejvíce zmačkat a sešlapat ještě před vhozením do nádob, aby Technické služby nevozily jen "vzduch". Nerozložené krabice a nesešlapané plastové lahve jsou dosud hlavní příčinou přeplněnosti nádob.

S pozdravem

Ondřej Poul, odbor ŽP

 

31.5.2018

Dobrý den
Reaguji na Vaši odpověď z 23.5. na můj dotaz na množství a svoz popelnic. na pet odpad.
Určitě je to dost zásadní , že lidé důkladně nesešlapávájí pet flašky a krabice atd. . . . bohužel ještě mnoho lidí kteří se rozhodli třídit odpad u toho moc nepřemýšlí , a nebo jsou pohodlní... Chápu Vaše upozornění , že jsou naplněny vzduchem. S tím souhlasím ! Ale stále to nemění nic na tom , že jsou plné a že se odpadky povalují kolem a když foukne vítr ,tak odlétají dál od popelnic...... zasílám foto . Takto plná je už od ut. 29.5.18 .
 Myslím , že i přes to , že jsou zbytečně plněny "vzduchem" by opravdu stálo za to s tím něco udělat. Děkuji Dušek


a_983_103539702.jpg
u_983.jpg