Dnes
Teplota: 1.4 °C

26.1.2018   Neudržované cyklostezky

Zasláno: 25.1.2018
Zveřejněno: 26.1.2018

Obsah:

Dobrý den, pokud se město Náchod rozhodlo, že cyklistům "pro jejich bezpečnost" vnutí cyklostezky, je také třeba, aby je řádně udržovalo. A to i v zimním období. Nikde není stanoveno, že cyklista v zimě jezdit na kole nesmí a naopak, je stanoveno, že cyklista má povinnost použít souběžnou cyklostezku (a opět, nikde se neuvádí, že tak nemusí učinit v zimě). Co tedy má cyklista dělat? Jet po "pro jeho bezpečnost" zřízené, a proto zcela neupravené, cyklostezce a riskovat i závažný úraz anebo jet po silnici a riskovat pokutu až do výše Kč 2000,-? Argument, že "v zimě na kole jezdí jen blázen", neobstojí. Foto bylo pořízeno v době, kdy bylo několik stupňů nad nulou a souběžná komunikace byla zcela bez sněhu, dobře osvětlená a jen lehce vlhká, tj. pro jízdu na kole zcela bezpečné podmínky. Argument finanční náročnosti takové údržby také neobstojí. S tím se muselo při realizaci cyklostezky počítat. Dále by také bylo třeba, aby se městská policie zaměřila na chodce a naučila je, aby po té cyklostezce nechodili. Zatím jim to barevné rozlišení nic neříká. V létě budou nehody. A hůře po srážce dopadne cyklista. S pozdravem Martin Hodek


Zpracováno:

Předáno k vyjádření panu Ing. Šimkovi, vedoucímu odboru správy majetku a financování.


Vyjádření:
31.1.2018
Vážený pane Hodku,
děkujeme za Vaši MMS.
Plán zimní údržby na období 2017-2018, který je zveřejněn na www.mestonachod.cz pod http://www.mestonachod.cz/Plan-ZU-2017-2018.pdf na hlavní stránce zařazuje většinu cyklostezek až do III. pořadí, neboť se většinou nejedná o místní komunikace, kde je přednostně potřeba zajistit úklid sněhu.
Zařazení až do III. pořadí vyplývá z nestejné dopravní důležitosti cyklostezek a z technických a ekonomických možností vlastníka a správce místních komunikací.


S úctou
ing. Ladislav Šimek
ved. odboru správy majetku a financování


u_940.jpg