Dnes
Teplota: -0,6 °C

10.8.2017   Nepořádek v déčku

Zasláno: 10.8.2017
Zveřejněno: 10.8.2017

Obsah:

Dobrý den,
prosím Vás zajímalo by mě,jestli někdo udržuje nebo dohlíží na pořádek na hřišti v Déčku.Občas s dětmi chodíme na hřiště,ale máme čím dál větší pocit,že to tam je čím dál horší.
S tím,že celé dny mají hřiště na kopání zabraní občané tmavší pleti a že mají chování,že človék radši odejde,asi nikdo nic nezmůže.Ale co se týká pořádku,na to by snad někdo dohlížet měl.
Když jsme v úterý po delší době zavítali do Déčka úplně jsme se zhrozili jak to tam bere za své.po projití bránou nás přivítala vyvrácená lavička uprostřed trávníku.Abychom si mohli sednout kolem pískoviště museli jsme nejdřív odklidit poházené odpadky a vrcholem všeho byl v kamínkách vedle pískoviště psí mega exkrement.Byla jsem i párkrát svědkem,že večer se v Déčku schází mládež s alkoholem .Není potom divu jak to  tam vypadá a že už se tan ani nenachází dětský kolotoč,který loni o prázdninách často využívali poněkud větší  děti.
V Náchodě je tak strašně málo míst,kde si děti můžou hrát a myslím že by se toto opravdu nemělo přehlížet. Ducháčová
 


Zpracováno:

Předáno k vyjádření Ing. Pohankové, ředitelce Střediska volného času Déčko.


Vyjádření:
11.8.2017

Dobrý den,

o pořádek v zahradě Déčka se stará pan Brunclík, který zahradu velmi pečlivě uklízí. Protože má však v tomto týdnu dovolenou (na kterou má zákonný nárok a my za něj nemáme záskok), je možné, ze se to projevilo na množství odpadků.
Tento stav se změní hned počátkem příštího týdne, po jeho návratu do práce, protože on zahradu opravdu uklízí pravidelně.
 
Co se týče rozbitého kolotoče a další devastace vybavení zahrady, tomu bohužel nejsme schopni zabránit, pokud by v zahradě trvale nestála hlídka MP, případně nebyly umístěny kamery MP.
Sportování romské mládeže na hřišti je opravdu prakticky denní záležitost, vesměs tam prostě hrají fotbal nebo basketbal, je to veřejné hřiště a v zásadě je lepší, když sportují, než aby byli v hospodě nebo hráli na automatech. Pokud se chovají nepřístojně, mluví vulgárně, nebo kouří, usměrňujeme je, což ovšem mohou činit nejen pracovníci Déčka, ale i všichni návštěvníci. Není bohužel v našich silách mít u hřiště trvalý pedagogický dozor.

S pozdravem

--
Ing. Ludmila Pohanková
ředitelka SVČ Déčko Náchod
+420 608812232
lida@decko-nachod.cz
www.deckonachod.cz je naše doména :-)
www.decko-nachod.cz také :-)