Dnes
Teplota: 31.1 °C

13.5.2019   Sekání trávy

Zasláno: 13.5.2019
Zveřejněno: 13.5.2019

Obsah:
Dobrý den,
je opravdu nutné aby se v Náchodě takto neohleduplně sekaly trávníky?Za prvé sotva se vše zazelenalo tak už se po druhé seká a to úplně na drn,za další pokaždé ten kravál brzy z rána. Jeden den od sedmi celé dopoledne strunové sekačky a druhý den pokračování v podobě těch slavných sekacích traktůrků.Uvědomuje si ten někdo kdo toto organizuje,že jsou také lidé,kteří pracují v noci a přes den si potřebují odpočnout ??Ráno přijdete z práce a jen co ulehnete tak se spustí ten kravál,opravdu je to k zešílení ,když vám dva dny po sobě s padnutím sedmé ráno začne pod okny řvát strunovka nebo sekačka se kterou momochodem jezdí opravdu jak hovada.

Zpracováno:

Předáno k vyjádření paní Bc. Brandejsové, odborné pracovnici správy zeleně.


Vyjádření:
16.5.2019

Dobrý den,

jak jsem již uvedla do předchozí MMS jiného občana týkající se také sečení trávy, Město Náchod řešilo po řadu let neustálé stížnosti občanů (desítky stížností ročně) na nedostatečné sečení trávy v okolí jejich bydlišť. Stížnosti byly nejen na vysokou trávu a její nevzhlednost, ale i na s tím spojené množení klíšťat, a především stále se rozšiřující alergie na pyly mezi občany.

V průběhu těchto let se tedy postupně tvořil systém sečení trávníků, který nyní již několik let funguje. Plochy města jsou rozděleny do třech intenzitních tříd údržby a podle toho probíhá počet sečí. Na plochách s nejčetnější první intenzitní třídou údržby se letos už podruhé seče. Vše je samozřejmě přizpůsobováno počasí, díky kterému se běžně vynechá i několik sečí jdoucích po sobě.

Technické služby přizpůsobují také výšku seče. Obecně používají vyšší stupně nastavení sekaček tak, aby na místech zůstávala posečená zelená tráva a ne místa vydřená na hlínu. Ojediněle se samozřejmě s ohledem na nerovnost ploch může nějaké více vysečené místo najít.   

Sečení probíhá vždy v denních hodinách převážně mezi sedmou až čtrnáctou hodinou mimo rozmezí nočního klidu v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví.  

 

S pozdravem

Andrea Brandejsová, odbor životního prostředí - správa zeleně