Dnes
Teplota: 31.1 °C

13.5.2019   Sečení trávy

Zasláno: 11.5.2019
Zveřejněno: 13.5.2019

Obsah:
Dobrý večer,
mohla by, prosím,kompetentní osoba města Náchoda vysvětlit jednu věc?Všude se mluví o kritickém nedostatku vody.Chybí  voda pitná i voda užitková.V celém Česku je strašné sucho.Člověk nemusí být odborník,aby viděl,jak příroda strádá.Tak se ptám-proč,jak někde jen trošičku,ale opravdu trošičku vystrčí hlavu něco zeleného-nastoupí parta 4-5 šílenců a vše poseče až na holou zem.?!rozumný člověk nemusí být odborník,aby věděl,že delší tráva drží více vláhy,když vzácně zaprší.
V našem Náchodě se ovšem "nosí"vyprahlá žlutá zem,vydřená až na hlínu.Bydlím na Běloveské,tam se to dělo minulý týden.Hlína jen odletovala od sekaček,na kterých řádili pracovníci,kteří si zřejmě myslí,že jedou Formuli 1.Tato situace se již rozebírá i na fb a komentáře by si měl ten,kdo zodpovídá za sečení trávy určitě přečíst,protože opravdu stojí za to!
Irena Koníčková Náchod

Zpracováno:

Předáno k vyjádření paní Bc. Brandejsové, odborné pracovnici správy zeleně.


Vyjádření:
16.5.2019

Dobrý den,

 

město Náchod řešilo po řadu let neustálé stížnosti občanů (desítky stížností ročně) na nedostatečné sečení trávy v okolí jejich bydlišť. Stížnosti byly nejen na vysokou trávu a její nevzhlednost, ale i na s tím spojené množení klíšťat, a především stále se rozšiřující alergie na pyly mezi občany.

V průběhu těchto let se tedy postupně tvořil systém sečení trávníků, který nyní již několik let funguje. Plochy města jsou rozděleny do třech intenzitních tříd údržby a podle toho probíhá počet sečí. Běloveská ulice a její okolí patří do první nejčetnější intenzitní třídy údržby a je zde v průběhu roku zhruba dvanáctkrát sečeno. Vše je samozřejmě přizpůsobováno počasí, díky kterému se běžně vynechá i několik sečí jdoucích po sobě. V loňském roce se v této lokalitě například přes horké letní dny sekalo na začátku měsíce července, a pak až v měsíci září.

Technické služby přizpůsobují také výšku seče. Obecně používají vyšší stupně nastavení sekaček tak, aby na místech zůstávala posečená zelená tráva a ne „vyprahlá žlutá zem vydřená až na hlínu", jak uvádíte ve svém dopisu. Ojediněle se samozřejmě s ohledem na nerovnost ploch může nějaké více vysečené místo najít.

 

S pozdravem

Andrea Brandejsová, odbor životního prostředí - správa zeleně