Dnes
Teplota: 18.4 °C

13.12.2018   Chodník od nově zrekonstruovaných závor ČSD

Zasláno: 13.12.2018
Zveřejněno: 13.12.2018

Obsah:
Dobrý den,
chtěla bych Vás touto cestou upozornit na něčí špatně odvedenou práci nebo rozhodnutí. Jedná se o chodník od nově zrekonstruovaných závor ČSD a to směrem k přechodu na hlavní silnici směrem k býv.Čedoku.. Dělníci dláždili chodník a to cca 2 m a zbytek asfaltového velmi zničeného a děravého chodníku zůstal tak jak byl dříve.Asfalt pak navazuje na již dříve opravený chodník spolu se silnicí před 2 lety. Jak je možné, že uprostřed krásně vydlážděného chodníku zůstane z obou stran pás asfaltu. Je třeba zavčas tuto hrůzu napravit, než proběhne kolaudace. Ptám se, jak můžou probíhat kontrolní dny a toho si nevšimnout a odvolat dělníky. Děkuji za nápravu.
P.S. Už si to tam fotil pán a říkal, že to dá  do novin.
S pozdravem Svobodová

Zpracováno:

Předáno k vyjádření panu Ing. Zelenákovi, pracovníkovi odboru správy majetku.


Vyjádření:
18.12.2018

Vážená paní Svobodová,

 

děkuji za podnět a souhlasím s tím, že nyní předmětný chodník vypadá hrozně a je třeba tento stav napravit.

Byl jsem na místě se zástupcem TS Náchod a bylo dohodnuto, že asfalt se odstraní a bude nahrazen zámkovou dlažbou tak, aby oba nyní pěkné konce byly spojeny v jeden ucelený chodník po obou stranách.Bylo dohodnuto, že pokud počasí dovolí, tak se oprava chodníku zahájí již v lednu roku 2019. V případě nepříznivého počasí v lednu, bude oprava zahájena hned, jak to dovolí počasí.

Pro doplnění uvádím, že části chodníku (levá i pravá strana) od ulice Běloveská jsou součástí rekonstrukce ulice Běloveská jak uvádíte a tato rekonstrukce byla financována ŘSD ČR. Části chodníku (levá i pravá strana) od zrekonstruovaných závor ČSD jsou součástí rekonstrukce závor ČSD a tato rekonstrukce byla financována SŽDC ČR. Vámi zmiňovaná prostřední část chodníku (levá i pravá strana) je na pozemcích města Náchoda a jeho oprava bude financována z rozpočtu Města Náchoda.

V případě potřeby volejte nebo pište - viz níže uvedené kontakty.

Dovolte mi popřát Vám i Vaší rodině krásné vánoce, šťastný nový rok a hodně zdravíčka.

 

S pozdravem

Ing. Tibor Zelenák

odborný pracovník správy majetku a financování