5.1.2017   Jak se slaví Ježíšek v polské školce

Letošní podzim se aktivitami v naší MŠ jen hemžil, a proto jsme i vlivem náhodné okolnosti přijali pozvání k návštěvě školky Kubusia Puchatka v Kudowě Zdrój.

Naše paní učitelky i děti se velmi těšily na setkání s polskými protějšky. Obavy z neznalosti jazyka se ihned jevily jako zbytečné. Srdečné přijetí s typickou polskou pohostinností záhy odstranilo první ostych. Školka zářila vánoční výzdobou a všude byla cítit atmosféra pohody s radostným očekáváním nadcházejících svátků.

Polské děti si s učitelkami připravily literárně dramatické pásmo k oslavám zrození Krista. A tak jsme byli svědky andělského poletování, tříkrálových darů i našeptávání čerta králi Herodovi. Herci byli spontánní a nenechali se vyvést z míry ani návštěvou z Čech.

I přes jazykovou bariéru děti chápaly děj a se zaujetím sledovaly polské pojetí besídky. Všichni si odnesli jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Nyní se již těšíme na Velikonoce, kdy na oplátku uvítáme polské děti s učitelkami v naší MŠ.

za tým učitelek

Mgr. Alena Dušánková

ředitelka  školy

Jak se slaví Ježíšek v polské školce