27.11.2016   Vedení města poděkovalo sportovcům za reprezentaci Náchoda

V pátek 25. listopadu 2016 se obřadní síň náchodské radnice zaplnila úspěšnými náchodskými sportovci.

Nejprve představitelé města - starosta Jan Birke a místostarostové Miroslav Brát a Jan Čtvrtečka - přivítali členy korfbalového týmu SK Plhov-Náchod pod vedením trenérky Jaroslavy Pavlovičové. Toto milé setkání se neslo především v duchu velkého poděkování vedení města za skvělou reprezentaci Náchoda. V letošním roce totiž hráči Denisa Kolářová, Denisa Hurdálková, Tereza Hurdálková a Jan Šimek dosáhli pro náchodský korfbal mimořádného úspěchu. Po 15 letech vybojovali na Mistrovství světa v korfbale hráčů do 23 let bronzové medaile. A jejich úspěch byl o to cennější, že se jim to povedlo na domácí půdě (9.-16. 7. se MS konalo v Olomouci) a podle jejich vlastních slov, byla atmosféra v domácím prostředí a podpora fanoušků nepopsatelným celoživotním zážitkem. Za tímto velkým úspěchem se samozřejmě skrývá mnoho dřiny a podpory rodičů. Velké poděkování věnovali sami medailisté také své trenérce J. Pavlovičové.

"Každý, kdo reprezentuje Náchod, si zaslouží naše poděkování. Naším úkolem je vytvářet podmínky a zázemí pro vaše sportování a každý úspěch, kterého dosáhnete je pak odměnou pro nás všechny, děkujeme", dodal při setkání starosta Jan Birke.

Další setkání a poděkování za reprezentaci města patřilo již tradičně úspěšným mažoretkám MONA Náchod pod vedením trenérky Moniky Bergerové. Mažoretky byly v letošním roce opět velmi úspěšné na mistrovství Evropy i světa, kde získaly celou řadu titulů.

ME v mažoretkovém sportu

-   9. - 12. června 2016 v chorvatské Crikvenici

-   vystoupení se 17 choreografiemi

-   zisk pěti titulů MISTRA EVROPY 2016 a šest dalších medailových umístění

MISTRYNĚ EVROPY - skupina kadetky POM POM

MISTRYNĚ EVROPY - skupina juniorky BATON

MISTRYNĚ EVROPY - skupina juniorky POM POM

MISTRYNĚ EVROPY - Tereza Kubínová, sólo kadetky POM POM

MISTRYNĚ EVROPY - N. Valentová, T. Kubínová, duo kadetky POM POM

I. VICEMISTRYNĚ EVROPY - miniformace kadetky MIX

II. VICEMISTRYNĚ EVROPY - skupina kadetky BATON

II. VICEMISTRYNE EVROPY - Nikola Valentová, sólo kadetky POM POM

II. VICEMISTRYNE EVROPY - Nina Sedláčková, sólo juniorky POM POM

II. VICEMISTRYNĚ EVROPY - Adéla Černá, sólo seniorky POM POM

II. VICEMISTRYNĚ EVROPY - K. Truxová, P. Nováková, K. Kubrtová, trio kadetky BATON

MS v mažoretkovém sportu

-   24.-27. srpna 2016, hala Královka Praha uskutečnilo

-   účast 17 formací MONA Náchod

-   zisk pěti titulů MISTRA SVĚTA 2016 a čtyři další medailová umístění

MISTRYNĚ SVĚTA 2016 - kadetky pom pom

MISTRYNĚ SVĚTA 2016 - juniorky baton

MISTRYNĚ SVĚTA 2016 - juniorky pom pom

MISTRYNĚ SVĚTA 2016 - Aneta Vacková, sólo seniorky baton

MISTRYNĚ SVĚTA 2016 - Nikola Valentová, Tereza Kubínová, duo kadetky pom pom

I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2016 - Tereza Kubínová, sólo kadetky pom pom

I. VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2016 - mini mix seniorky

II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2016 - mini mix kadetky

II. VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2016 - mini mix juniorky

Všem sportovcům přejeme hodně dalších osobních i sportovních úspěchů!