Město Náchod

Masarykovo náměstí 40
PSČ: 547 01 Náchod


tel: 491 405 111

Úřední hodiny MěÚ

podatelna@mestonachod.cz
ID datové schránky: gmtbqhx
Doporučujeme

29.11.2016   Řešení zatoulaných a vyhozených koček v Náchodě


Zasláno: 29.11.2016
Zveřejněno: 29.11.2016


Obsah:

Dobrý den,
včera jsme v zámecké aleji viděli odrostlé strakaté kotě, které zoufale mňoukalo a různě chodilo za lidmi. Nakonec se přidalo k nám a šlo s námi dolů ze zámku. Kotě bylo krotké a bylo vidět, že má letní srst. Usoudili jsme, že bude z bytu a není zvyklé být venku, neznalo ani psy.
Když šlo pořád s námi, tak jsme ho vzali a odnesli na městskou policii v úmyslu, že ho odvezou do nějakého útulku. K našemu překvapení nám v podstatě policista řekl, že jsme hlupáci, že je normální, že kočka pobíhá po venku. Na argument, že má letní srst a pobíhalo zoufale mezi lidmi řekl, že na kočky není ani vybavený a ať kotě zaneseme tam, kde jsme ho vzali. Zklamaní jsme kotě odnesli zpět, ještě jsme ho museli odhánět, protože domů jsme si ho vzít nemohli. Bylo nám líto, že jsme to museli udělat, nechat ho napospas zimě a že jakýkoliv soucit s ním nebo námi se ani od policisty nekonal. Ani se s námi nechtěl zabývat.

Zajímalo by nás, jak město Náchod řeší problém zatoulaných či vyhozených koček?

S pozdravem,

Kateřina Flousková a Karel Ulman

Zpracováno:

 Předáno k vyjádření Bc. Valicovi, veliteli městské policie.
Vyjádření:
29.11.2016

Dobrý den,

kočky, které jsou na městskou policii dovezeny, doneseny, jsou zraněny nebo jsme zavoláni k jejich odchytu, umístíme do přepravní klece a odvážíme je na Veterinární kliniku Canisvet. Je to z toho důvodu, že opravdu nejsme vybaveni na ustájení koček. Veterinář námi předané kočky následně nabízí k adopci.
Info k jednání strážníků zašlu na soukromý e-mail.
S pozdravem
Petr Valica
velitel MP Náchod

 
 
© 2010 Město Náchod
tel: 491 405 111
Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek | Vyhledávání | Kontakty | V roce 2017: 96905 návštěv