18.11.2016   Canto absolutním vítězem Porta Musicae

Dětský sbor Canto ZUŠ Náchod uspěl v XI. ročníku celostátní soutěže.

Nový Jičín je již více než 20 let každé dva roky dějištěm krásné soutěže dětských pěveckých sborů zvané Porta Musicae. V příjemném prostředí Beskydského divadla, za vynikající podpory obětavých pořadatelů, si zde po tři dny sbory užívají krásné okamžiky spojené se sborovým zpíváním. Od zahajovacího koncertu, přes soutěžní klání, až po společenský večer a nedělní zpívání na náměstí.

Pro naše náchodské Canto to byl víkend přímo snový. V konkurenci deseti zkušených sborů z Ostravy, Valašského Meziříčí, Pardubic, Mostu, Svitav, Českého Krumlova, Liberce a Holešova jsme obdrželi celkem čtyři ceny:

Cenu za dramaturgii vystoupení; Cenu za příkladné vedení pěveckého sboru; Zlaté pásmo a Cenu pro absolutního vítěze celé soutěže.

Ceny odvane čas, ale v dětech zůstanou nezapomenutelné zážitky, které jim nikdo nevezme. Není časté, aby ti, kteří by mohli právem truchlit, protože nezískali nejvyšší mety, vstoje skandovali jméno cizího sboru - Canto, Canto! Kolegové sbormistři ve zúčastněných sborech odvádějí skvělou a nedocenitelnou práci, protože závist je všude kolem, nespokojenost s hodnocením poroty národním folklórem, avšak jejich děti přály vítězství někomu jinému a dopřály tím našim dětem užít si vítězství v tom nejkrásnějším prostředí přejících vrstevníků. To byla pro nás ta největší odměna, která se už nemusí nikdy opakovat a my jim za tuto podporu ze srdce děkujeme.