14.10.2016   Kniha Náchod včera a dnes II.

Vážení Náchoďáci, když jsme před dvěma lety pro vás vytvořili první knihu historických fotografií doplněnou o dnešní pohled, nečekali jsme, jaký kladný ohlas u vás tento druh publikace vzbudí. Naše obavy se rozplynuly v momentě, kdy byl vyprodán první náklad a  po něm ihned následovaly  dva dotisky, a proto i  my jsme nabyli přesvědčení, že si všichni a také náš Náchod zaslouží pokračování.

Po dvou letech práce si členové Fotoklubu Náchod, za finanční pomoci Města Náchod, připravili druhý díl. Vychází ve stejném formátu jako předchozí první díl. Vaše sbírka se může rozšířit o mnohdy unikátních 145 dvojic fotografií z Náchoda a jeho okolí. Z nich je 24 fotografií panoramatických. Nově jsou fotografie opatřeny datem jejich nejpravděpodobnějšího vzniku a navíc si  zpětně budete moci doplnit data i v prvním dílu Náchod včera a dnes.

Křest knihy Náchod včera a dnes II. se uskuteční 21. října 2016 v 18 hodin v Pranýři na Masarykově náměstí. Kmotrem knihy bude, stejně jako v prvním vydání Náchod včera a dnes, fotograf Pavel Kolínský (pravnuk nejznámějšího náchodského fotografa Petra Pavla Kolínského) a zástupce města Náchod. Knihu pokřtíme a vy si ji za zvýhodněnou cenu budete moci na místě zakoupit. Dobrou zprávou je, že v prodeji bude i posledních pár kousků prvního dílu. Připraveno bude občerstvení, výstava fotografií a také projekce dosud nezveřejněných fotografií.

Na křest knihy a ke vzpomínání nad nostalgickými fotografiemi vás srdečně za Fotoklub Náchod zve místopředseda klubu Roman Unger.

P.S..: pokud máte v šuplíčku starou fotografii a rádi byste ji viděli třeba v dalším díle, jednoduše ji oskenujte a pošlete nám ji. Děkujeme.

Kniha  Náchod včera a dnes II.