18.8.2016   Nevadí Vám, že stojíte v křižovatce a bráníte průjezdu?

Tak to je otázka, kterou často kladou dopravní policisté řidičům blokujícím dopravu na okružní křižovatce v Náchodě-Bělovsi u dopravního hřiště. Právě toto místo je v rámci oprav průtahu městem využito k odlehčení dopravě na nutné objíždce a nabízí možnost  odbočení pro osobní vozidla přes železniční přejezd v ulici Kpt. Jaroše. Situaci v těchto místech mnohdy komplikuje projíždějící vlak a nesnadné vyjetí do ulice Kladské, proto se dopravní hlídky Policie ĆR na tento úsek zaměřují a na uvedenou otázku dostávají velmi často překvapivou odpověď: „Já tam chci jet!, Mě to nezajímá!"

Řidiči, kteří stojí v okružní křižovatce, tak porušují dopravní předpisy, dopouštějí se přestupků a hlavně vytvářejí nesmyslné kolony a komplikují dopravu v Náchodě. Tento nešvar se nevyhýbá bohužel ani řidičům linkových autobusů.  Proto dopravním policistům došla trpělivost s arogantním přístupem mnoha řidičů, kteří si neuvědomují, že plynulost dopravy lze zajistit pouze a jen dodržováním pravidel a pokud se do dvou týdnů situace nezlepší, bude Policie ČR požadovat navrácení režimu průjezdu touto okružní křižovatkou do původního stavu. To v praxi znamená, že osobní vozidla již nebudou moci odbočit do ul. Kpt. Jaroše a zpět se vrátí i výstražné sloupky zabraňující průjezdu.

Kruhová křižovatka