Dnes
Teplota: 8.1 °C

Pátek, 12.4.2019Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí


Hlavním tématem jsou vojenské památky zapojené do prázdninového Festivalu zážitků. Novinkou je rubrika Krajina příběhů, která zve i na méně známá místa formou poutavého vyprávění. 

Léto v Kladském pomezí se dá strávit různými způsoby. Proto jsou součástí novin nejen tipy na aktivní dovolenou, ale také inspirace kudy se vydat za poznáním, jaké výstavy a akce neminout a kde se posléze občerstvit.
Rozhovor s Janou Nešněrovou, ředitelkou Městského muzea a galerie J. W. Mezerové v Úpici, přiblíží rekonstrukci a znovuotevření Dřevěnky. Tento nejstarší úpický dům (NKP) s etnografickou expozicí získal cenu za Dřevěnou stavbu roku 2019.
Dále v novinách zve město Náchod na vojenské akce i Jiráskovu turistickou chatu. Do Nového Města nad Metují se můžou turisté vydat za nově otevřenou zámeckou alejí i létajícími stroji Leonarda da Vinci. Významná trať Jaroměř - Česká Skalice - Malé Svatoňovice slaví 160 let a 1. 6. 2019 se z Výtopny Jaroměř po ní rozjede parním vlak a vy můžete sedět v něm.
Festivalu zážitků, největší události letošního léta v Kladském pomezí, je věnována dvojstrana, která seznámí nejen s kompletním programem, ale i možnostmi jak získat odměnu či být součástí mimořádného zážitku. Nechybí ani cestovatelská hra Toulavý baťoh a novinky z projektu Čapek.
Noviny budou k dostání od konce dubna 2019 v informačních centrech regionu Kladského pomezí a v elektronické formě na www.kladskepomezi.cz.


Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí Vychází letní turistické noviny Kladského pomezí

Další zprávy /